
Мебельный щит на Экспорт (ясень), 40мм/furniture wood panels ash, 14-21mm, for export
Цену уточняйте
- Нет в наличии
+380 (67) 355-99-77
Директор
- +380 (67) 355-99-77менеджер
- +380 (38) 272-50-41офіс
- +380 (38) 272-50-41факс
возврат товара в течение 14 дней по договоренности
Описание
Характеристики
Информация для заказа
The size and characteristics of the boards:
Thickness: 14 - 21 mm (core thickness: 17-20 mm)
Width: up to 1220 mm,
Length: 3000 mm
Width of slats: 40-45 mm,
Grinding: 100, 120 (other grinding-paper on request)
Glue: D3,
Prices: Euro / m3 (Terms of delivery: FCA)
Continuous panels:
The lengths of boards
AB
RUSTIC
Up to 900
1300
1240
901 - 1300
1400
1320
1400 - 2000
1750
1450
2100 - 3000
1900
1600
AB
CC / Rustic
Glued panels:
1200
1000
Description grades:
Grade "AB"
Front side: Natural color variation and character of the wood with changes in shades of wood; without core, cracks, dark, yellow and gray slats; without fillers, mechanical damage and sapwood. Presence of live dispersed over the surface of pin knots with a diameter up to 5 mm.
Back side: Natural variations in color and character of the wood. Sapwood allowed 20% shields the rear side surface. Allowed coat in the color of wood and a small number of live (not falling) knots with diameter up to 10 mm.
Grade "Rustic"
On the front side of the natural variations in color and character of the wood. The sapwood is not allowed. Allowed coat in the color of wood and live (not falling) knots with diameter up to 10 mm.
The back side of the board without matching color and texture. Not allowed are black, yellow and gray slats. Sapwood without limitation. Admitted living (not falling) knots with a diameter of 10 - 15 mm as well as putty in small cracks and knots in the color of wood.
| Основные атрибуты | |
|---|---|
| Производитель | Собственное производство |
| Страна производитель | Украина |
| Влажность | 9 % |
| Длина | 1400 мм |
| Порода дерева | Дуб |
| Сорт качества | А/В |
| Тип щита | Цельноламельный |
| Толщина | 20 мм |
| Ширина | 1220 мм |
| Пользовательские характеристики | |
| длина щита | 1400мм |
| толщина | 20мм |
| ширина ламели | 42-50мм |
| ширина щита | 1220мм |
- Цена: Цену уточняйте







